Трима беройци участваха при зрелищното равенство в Мача на звездите

Мачът на звездите в родното първенство завърши при равен резултат 124-124. Двубоят се игра в новопостроената зала „Колодрума“ в Пловдив, а тимовете бяха разделени в цветовете на местните футболни отбори Локомотив (черно-бяло) и Ботев (жълто-черно).

Първата част на срещата бе за жълто-черните, които се откъснаха и запазиха добра разлика до почивката. Третата обаче бе изцяло за черно-белите, които вкараха 37 точки и обърнаха нещата в своя полза. В последната четвърт те дълго поддържаха преднина около 10, но в края съперникът намали, а след размяна на кошове мачът завърши наравно.
Най-резултатен в мача изобщо пък стана Мартин Дурчев с 33 точки, като той добави и 7 борби и 5 асистенции. Алекс Симеонов се включи с 23 точки и 6 борби, а Тристан Кери добави 17.
В атрактивния двубой участие взеха трима баскетболисти на Берое – Пламен Алексиев, Еврик Гари и Остин Барнс. Любомир Минчев, наставникът на Берое води единия състав в тандем с колегата си от Академик Бултекс 99 Асен Николов. Начело на другия отбор бяха Росен Барчовски и Александър Дяковски.
В паузите между отделните част зрителите в зала „Колодрум“ станаха свидели на атрактивните индивидуални конкурси – стрелбата от далечна дистанция, за забивки и за умения с оранжевата топка. Шоуто бе гарнирано и с атрактивен двубой 3х3 между звездни отбори, в които личаха имената на Антонина Зетова, Йордан Йовчев, Тодор Неделев, Мартин Камбуров, Станилия Стаменова и Александър Александров-Кривия