Юношите на „Берое“ победиха ЦСКА с 1:0

Отборът на „Берое“ до 17 години победи с 1:0 връстниците си от ЦСКА в мач от 18 – я кръг на Елитната група за тази възраст. Единственото попадение в мача бе дело на Радослав Калчев, който се разписа директно от свободен удар в 73-та минута.
Домакините владееха повече топката през целия двубой, а младите „армейци“ разчитаха предимно на контраатаки. Двата тима предложиха здрава битка и множество атаки към двете врати, но чистите голови положения бяха малко.
Първата по-сериозна опасност дойде в 22-та минута, когато Чернаков центрира в наказателното поле, а там Дросев засече с глава, но не затрудни Груев, който улови.
Пет минути след това Борисов от „червените“ засече центриране от корнер, но стражът на домакините улови без проблем.
През втората част бяха и по-интересните положения пред двете врати. Три минути след подновяването на играта Георги Горанов изведе Живков на чиста позиция, но Марков спаси удара на нападателя.
В 62-та минута Чернаков изведе Калчев в наказателното поле, защитникът стреля покрай вратаря, но бранител на гостите успя да изчисти.
В 70 -та минута играчът на ЦСКА Георги Горанов получи жълт картон за грубо нарушение, а след това си позволи реплика към главния съдия и съответно бе изгонен с втори картон.
Мачът бе решен в 73–та минута, когато „Берое“ получи право да изпълни пряк свободен удар на около 18 м от вратата. Радослав Калчев се нагърби с изпълнението и прати топката в горната греда, а след това тя тупна зад голлинията – 1:0 за „зелените“.
В следващия кръг тимът на „Берое“, който след победата е на осмо място в класирането ще гостува на „Септември“ в София. Мачът е на 5 март от 14 ч.