Въпреки подкрепата на кмета баскетболният Берое не успя срещу Сигал

Отборът на Берое претърпя загуба със 75:89 срещу Сигал (Прищина). Двубоят от първия полуфинал в Балканската лига се игра преди около 500 зрители в Общинска спортна зала в Стара Загора
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров и заместникът му Красимира Чахова подкрепиха старозагорските баскетболисти от трибуните. Гостите от Прищина започна силно мача и поведоха в резултата, но Берое успя да навакса изоставането си и изравни 25:25 след краяна първата част.
На полувремето обаче резултатът бе 45:41 в полза на Сигал (Прищина).
След почивката гостите дори увеличиха аванса си на девет точки в средата на частта. Три минути преди края на третата четвърт разликата бе на път да се увеличи след отсъдено нарушение на Пламен Алексиев. Гардът реагира остро на съдийското отсъждане и получи техническо нарушение. Великолепна самостоятелна атака на Александър Тодорович обаче остави Берое в играта.
Още в началото на четвъртата част обаче разликата скочи на 13 точки след три неуспешни атаки от далечно разстояние на Тихомир Желев. Постепенно авансът на гостите скочи на 19 точки, но в края „зелено-белите“ успяха да го намалят.