Най-добрите шахматисти в Казанлък са учениците от ПГ,,Иван Хаджиенов“ и ОУ,,Мати Болгария“

Възпитаниците на ПГ,,Иван Хаджиенов“ спечелиха златото в Общинските ученическите игри по шахмат за учебната 2018/2019 г. при възрастова група 8-10 клас. Победителите продължават надпреварата на Областен кръг.

Сребърните медали получи шахматният отбор на СУ“Екзарх Антим I“, а на трето място застана отборът на Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт.

При възрастова група 5-7 клас победната купа спечелиха момичетата и момчетата от ОУ,,Мати Болгария“. Втори се класираха шахматните играчи от ОУ ,,Георги Кирков“ , а трети – учениците на ОУ „Чудомир“ .
Турнирът се проведе в Шах клуб „Казанлък“ в четвъртък с участието на отборите по шах на 8 училища от община Казанлък.
Спечелилите шахматисти бяха наградени от Община Казанлък с медали и грамоти, а първенците бяха отличени и с победни купи.
Община Казанлък желае успех на участниците в следващите етапи от състезанията!