Състезатели на Берое спечелиха приза „Динко Петров“ на международния турнир по борба в Стара Загора

Състезателят на СК Берое Станимир Иванов спечели приза „Динко Петров“ в класическия стил , а Тургут Тасим от старозагорския клуб в свободния стил на международния турнир по борба, който се проведе в спортна зала Иван Вазов в Стара Загора. В състезанието участваха 245 борци от пет държави за кадети. 32 клуба от България и борци от Украйна, Македония, Сърбия и Гърция участваха в осмото издание на турнира. Президентът на клуб по борба Берое Николай Стоянов връчи благодарствен плакет на Живко Тодоров за оказаната подкрепа. Турнирът по борба уважи и Цветан Цветанов, вицепремиер на България в периода 2009-2013 година. В класическия стил най-добър чуждестранен състезател е Бибасис Сердакис от Гърция. Най-техничен борец бе обявен Иван Стоянов, а най-резултатен Филип Радев и двамата от Берое. Приза Динко Петров заслужи борецът на домакините Станимир Иванов. В свободния стил най-добър чужденец е македонецът Фати Весели. Най-техничен състезател е Митко Стойков от Берое. Най-резултатен е Николай Митев, а приз Динко Петров бе връчен на представителя на Берое Тургут Тасим. При кадетките Юлияна Стойчева от Берое спечели златен медал , а с бронз са Бетина Колева и Дебора Анастасова.