Салим Керкар се завърна на терена за „Берое“ след 8 месеца

След куп пропуски на „Берое“ старозагорци завършиха 1:1 срещу „Поморие“ във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът предизвика голям интерес на изкуствения терен на комплекс „Берое“ и над 400 зрители изгледаха контролата. Първи минути неофициално с екипа на „Берое“ записа френският халф Бенджамин Морел, който игра цяло второ полувреме. След 8-месечно отсъствие В 74-ата минута в игра се появи Селим Керкар, който създаде няколко опасности пред вратата на „Поморие“. През първото полувреме треньорът на „Берое“ Хубчев използва един състав, който имаше преимущество над „Поморие“, но не успя да отбележи гол, въпреки че бяха създадени няколко добри положения. Пропуски пред вратата на Георгиев направиха Динков, Том, Божилов. Гостите отговориха с два удара на Лефтеров. В 32-ата минута „Берое“ пропусна най-чистото си положуение след като Станислав Костов беше изведен сам срещу вратаря на гостите и той стреля, но топката бе изчистена от Илиев в последния момент. В последната минута на първото полувреме „Поморие“ отбеляза гол след центриране на Ахмедов отдясно от 5 м. влезлият 3 мин. по-рано даниел Стоянов откри резултата 0:1.
През второто полувреме влезнаха нови 10 футболисти, само вратарят Макенджиев игра цял мач. Старозагорци напуснаха още в началните минутии Спас Делев в 48-ата минута пропусна да изравни. Все пак четири минути по – късно „Берое“ вкара гол. Делев намери Исмаил Иса в наказателното поле, който с техничен удар вкара топката в мрежата за 1:1. В 66-ата Иса можеше да отбележи втория си гол, но от чиста позиция не успя да преодолее вратаря Георгиев. До края на мача „Берое“ имаше превъзходство. В 76-ата минута Делев се опита със странична ножица да се разпишие, но вратарят Георгиев със сетни сили изби топката, която летеше към горния десен ъгъл. В 83-ата минута Керкар проби отляво и центрира в наказателното поле, където французинът Морел отправи опасен удар с глава, но топката профуча на сантиметри от вратата.

Берое – Поморие 1:1