Обикаляли ли са европейците от каменната ера континента из подземни тунели

[ad id=“225664″]

Поразителни факти остават загадка и днес на иначе малката ни планета и в сравнително кратката човешка история
Ето някои от тях:
1. Птицата Моа – що за животински вид и еволюционен елемент е тя. Знае се, че не е можела да лети. Последният екземпляр е изчезнал от Нова Зенландия преди 500 години. Учени по време на експедиция откриха голяма част от невероятно добре съхранила се лапа на птицата Моа (лапа при птица?)

[ad id=“263680″]

2r_resized

2. Храмовият комплекс Саксайуаман, Перу – безупречен строеж без капка съединяващ разтвор между камъните – и днес между тях не може да се пъхне дори лист хартия, а всеки каметет блок е с абсолютно идеално обработена повърхност. Как?

 

[ad id=“237001″]

1r1_resized

3. Вратата на Слънцето в Боливия – Тиунака: древен и загадъчен град, който в първото хилядолетие на новата ера е център на огромна империя. Има хипотеза, че от там в древността са тръгнали първите хора на планетата, а рисунките на Вратата на Слънцето остават неразгадани – носят ли те наистина астрономическа или астрологическа информация, както се мисли?

[ad id=“238430″]

3r_resized

4. Лунните изкуствени пещери в Китай – издълбани са под пясък: сложна задача, която би могла да се изпълни само от хиляди хора, но никъде в историята не се споменава нито за тези пещери, нито за тежка работа, свързана с построянването им – т.е.

издълбаването и укрепването им.

 

[ad id=“218001″]

4r_resized

5. Огромният египетски обелиск, които остава в земята. Размеирите му са потресаващи. Изсичали са го направо в скалата, но след появата на пукнатити в него, явно не е правен опит за вдигането му. Как изобщо са си представяли вдигането и преместването му. Едва ли с техниката и технологиите днес това би било възможно.

[ad id=“225664″]

5r_resized
6. Подводния град на остров Йонагуни, Япония – случайно е открит от инструктура по гмуркане Кихачиро Аратаке. Този подводен град руши всички научни теории, с които разполагаме. Скалите, в които е изкопан са под вода най-малко отпреди 10 000 години – доста преди египетските пирамиди. Според представите на повечето съвременни историци в онези времена хората са живеели в землянки или пещери и са можели само да събират корени и да ловуват по първобитен начин.

[ad id=“263680″]

6r_resized
7. Мохенджо-Даро («Хълмът на мъртвите»), Индия – археолозите и до днес се вълнуват от тайната на гибелта на този град – как е бил разрушен този огромен мегаполис и къде са се дянали всички хора от него – никакви разкопки не дават отговор на тези въпроси.

 

[ad id=“236993″]

7r_resized

8. Градът Л’Анс-о-Медоуз, Канада – основали са го викингите преди около 1000 години. Това означава, че са се добрали до Северна Америка много, ама много преди да се роди Христофор Колумб. Означава изумително корабоплаване, навигация, представа за света.

 

 

[ad id=“236999″]

8r_resized

9. Тунелите от Каменната епоха – открити са подземни тунели, разклоняващи се по цяла Европа от Шотландия до турция. Очевидно историците пак са в грешка и хората на тази епоха са знаели и умеели много повече от приписвания им примитивен начин на живот. Много изследователи смятат, че тези тунели не са предназначени за укриване – за тази цел е имало достатъчно пещери и дървен материал за колиби, а за пътуване из целия континент при всякакви климатични условия. Явно още тогава свободното придвижване на хора, стоки и услуги е било факт.

[ad id=“237001″]

9r_resized
10. Гигантските каменни кълбета на Коста-Рика – те са с идеално кръгла форма. Открити са през 30-те години на 20 в. от работници, разчистващи джунглата за бананови плантации. Местната легенда твърдяла, че под каменните кълбета има злато, но тя не се оказва вярна. Как са изработени така идеално и за какво изобщо са им били необходими на древните?

[ad id=“238430″]

10r_resized                                                                                                                                                                                               10


image0 (9K)