Григор Димитров се провали на финала в Истанбул

Григор Димитров загуби втори финал за 2016-а година. След неуспеха в Бризбейн Гришо допусна поражение с 1:2 сета от 87-я в света Диего Шварцман на финала на ATP турнира в Истанбул. След 7:6 (5), 6:7(4), 0:6, Димитров се сбогува с мечтата си за титла, а 23-годишният аржентинец спечели трофея.

Димитров получи схващане в края на втория сет, а това като че ли се отрази върху играта му до края. Срещата се открои и с някои нервни моменти. Димитров пет пъти къса ракета и три пъти я счупи. При първия нервен изблик съдията предупреди нашия талант. Във втория случай му бе наложена наказателна точка, а в самия край на мача, при 5:0 в полза на Шварцман, Гришо отново изрази гнева си по този начин, а реферът отсъди гейм в полза на съперника на Димитров, който по този начин взе и срещата.