Григор Димитров чака Федерер на четвъртфинала в Австралия

Българският тенисист Григор Димитров продължава да бие в Австралия. Хасковлията спечели втория си мач на Откритото първенство на Австралия срещу Марко Трунхелити 6:3 4:6 6:2 7:5. С тази победа Гришо ще се изправи отново срещу великия Роджър Федерер в следващия кръг. Димитров загуби от Федерер на турнира в Бризбейн на четвъртфинал. Григор през по-голямата част от двубоя имаше превъзходство срещу поставения под номер 210 в световната ранглиста аржентинец. Трунхелити обаче се показа като достоен и упорит съперник в двубоя и успя да се противопостави на нашия тенисист в немалка част от двубоя. В крайна сметка по-високата класа на българина си каза думата.

Това беше първи мач за българина срещу този съперник. Трунхелити, който е номер 210 в световната ранглиста, преодоля в квалификациите Йозеф Ковалик и за пръв път попадна в основната схема на Australian Open.