ФК Верея U19 завърши 1:1 срещу Септември в двубой от Елитната група

Отборът на ФК Верея U19 завърши 1:1 срещу Септември в среща от 26 – я кръг от първенството на Елитната група на стадион Трейс Арена. Домакините откриха резултата в 12 – та минута чрез Лъчезар Захароиев, който засече топката в мрежата след центриране от корнер. Старозагорският тим имаше инициативата до края на първото полувреме и направи още два пропуска пред вратата на гостите чрез Принджев и Алпай Мурад, които от удобни позиции не успяха да се разпишат.
След почивката Антон Сакалийски пропусна чисто положение пред вратата на Септември, след като не успя да преодолее вратаря.
Малко по – късно и Дани Бари също направи пропуск. В 60 – та минута вратарят на ФК Верея Стоян Димитров се намеси блестящо след като отрази опасен удар с глава на противник след корнер. В 70 – та минута Лъчезар Захариев направи хубав пробив стигна до аут линията и центрира пред вратата, но там негови двама съотборници се разминаха с топката.
Гостите от Септември поеха инициативата в последните 20 минути и в продължението (90+2 мин.) изравниха, след като топката премина през куп играчи.

– След тежкият мач , който изиграхме срещу Лудогорец в сряда умората оказа голямо влияние на футболистите ми. Момчетата отпаднаха физически в края на мача и според мен равния резултат и закономерен спрямо игровото поведение което показаха“, заяви треньорът на ФК Верея U19 Господин Мирчев.