ФК Верея пропусна да спечели точка в Ловеч

Литекс 2 постигна минимална победа с 1:0 срещу ФК Верея в среща от 19 – я кръг на първенството в Б група. Двубоят се игра на градския стадион в Ловеч. Определено старозагорският тим може да съжалява че пропусна да спечели поне една точка при това гостуване, след като домакините отбелязаха попадението в добавеното време на мача. Густаво Кулма се разписа от пряк свободен удар.
Двубоят започна с традиционния домакински натиск, но старозагорци не се огънаха и удържаха атаките на ловчанлии.
В 22-та минута ФК Верея стигна и до първата си голова ситуация. След контраатака Джунейт Яшар отправи опасен удар от наказателното поле, но вратарят Александров успя да спаси. В 35-та минута Литекс пропусна дузпа, след като Минчев от бялата точка уцели дясната греда.
След почивката в 54-та минута старозагорци имаха отлична възможност да поведат , но прехвърлящият удар на Кирил Личев почти от центъра срещна напречната греда. ФК Верея разчиташе на опасни контраатаки , които създаваха напрежение пред вратата на Александров. В дефанзивен план гостите се бяха групирали умело и с дружни усилия се справяха при многобройните центрирания на ловчанлии.
В 83 – та минута Арсенио от Литекс 2 отправи силен далечен удар, но топката се удари в лявата греда.
В последната минута на продължението Литекс стигна трудно до трите точки, след като Кулма се разписа от фаул за 1:0.