Емин Ахмед направи официален дебют за младежкия национален отбор

Младежкият национален отбор на България до 21 г. завърши 0:0 при гостуването си на Люксембург в среща от група 5 за Евро 2017. Двубоят се игра на стадион „Анри Дюнан“ пред 412 зрители. Своя официален дебют направи 19 – годишният футболист на Берое Емин Ахмед, който игра цял мач.

Националите ни бяха по-добрият отбор през първата част. Те контролираха играта, бяха по-активни и постоянно търсеха път към противниковата врата, като създадоха няколко добри голови положения. Домакините от своя страна разчитаха предимно на контраатаки. През втората част ситуацията на терена не се промени. Националите продължиха да атакуват и да търсят гола, а домакините изчакваха удобни моменти за контраатака. Но малшансът преследваше момчетата на селекционера Тони Здравков и младежките ни национали не успяха да извлекат максимума от точки при гостуването на Люксембург. В другите срещи от нашата група, Дания победи Армения с 3:1 като гост, а Румъния надигра Уелс с 2:1 като домакин. Лидер в Групата е Дания с 16 точки и мач по-малко. Румъния е на второ място с 13, Уелс е трети с 12, България следва на четвъртата позиция с 11, след това е Люксембург с 2 и Армения с 1 точка.