Ботев (Гълъбово) пропусна да си тръгне с точка от Банско

Банско победи Ботев (Гълъбово) с 2:1 в двубой от първия пролетен кръг на Б група.

В 18-та минута след центриране от дясно на Георги Фикиин в наказателното поле на гостите Боби Хазуров овладя топката и мигновено стреля, вратаря на Ботев Мирослав Радев изби кълбото и в добавката дебютанта Христо Кирев не сгреши за 1:0. В 24-та минута след бърз пробив по левия фланг Георги Фикиин изведе устремилия се Костадин Слаев, който надбяга защитата на гостите и със страхотен шут опъна мрежата за 2:0.
След почивката старши – треньорът на Ботев Димчо Марков направи удачни смени и отборът притисна противника си в половината му. В 70-та минута Йордан Лечов от домакините повали устремилия се Любомир Александров от гостите, за което главния съдия Ангел Баялцалиев му показа червен картон.
В 85-та минута натискът на Ботев се увенча с успех. След центриране в пеналта на Банско и настаналото меле Емил Иванов с глава изпрати топката в мрежата зад Александър Стоянов за 2:1. В четири минутното продължение Тошев и Кирилов от отбора на гостите изскочиха сами срещу вратаря на Банско, но не успяха да донесат точка за отбора си.