Ботев (Гълъбово) победи ФК Верея с 1:0

Ботев (Гълъбово) победи у дома с 1:0 ФК Верея в среща от 23 – я кръг на първенството на Б група. През първите 45 минути на тежкия от дъжда терен двата отбора се хвърлиха в битка, но трудно създаваха голови ситуации пред вратите. Отборите заложиха на центрирания, но от тях не произлизаше нищо.
След почивката ФК Верея създаде първата опасна ситуация. В 46-та минута Венци Иванов изведе Кирил Личев на удобна позиция в наказателното поле, който отправи диагонален удар, но топката се удари във външната част на мрежата. В 53-тата минута най-новото попълнение на Верея Амаду Сукуна влезе в игра и се включи добре в мача. В 55-та минута Ботев също имаше положение. Александров стреля от наказателното поле, вратарят Вълков изби топката, но в добавката Кирилов беше неточен. В 65 – та минута Кирилов от домакините отправи удар от 15 метра, но топката рекушира в бранител на гостите и профуча край вратата. В 75-та минута Ботев стигна до попадение. Защитникът Мирослав Енчев със силен удар от фаул от границата на наказателното поле вкара единственото попадение. В последната минута Зотев стреля опасно, но топката профуча кай страничната греда на ФК Верея.

Ботев (Гълъбово) – ФК Верея 1:0
Стадион „Хр. Ботев“, 500 зрители
БОТЕВ : Радев, Вълев, Бейсим, Енчев, Янков, Зотев, Коларов (90+1 Тилев), Халил, Тошев (83 Чанев), Александров (81 Вълканов), Кирилов
Треньор Димчо Марков
ФК ВЕРЕЯ: Вълков, Желев, Али, Винков, Личев (81 А. Костов), М. Костов, Митев (66 Плахов), Ганев, Тенев, Яшар, Иванов (53 Сукуна)