Берое вкара пет гола на Локомотив и показа силен футбол

Берое показа силен футбол и победи категорично с 5:2 Локомотив (Пловдив)на стадиона под Аязмото пред 3 000 зрители.
Берое започна силно при домакинството си с Локомотив Пд и в 6-ата минута домакините можеха да открият резултата. Тогава Иса изведе Делев на стрелова позиция, който отправи диагонален удар , но вратарят с върха на пръстите си изби в корнер. В 10-ата минута бразилецът Том пресече пас на вратаря и го прехвърли, след което се измъкна от опеката му и беше грубо фаулиран от Харуби и реферът Ангел Ангелов изгони с директен червен картон вратаря на пловдивчани и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Елиаш, който хладнокръвно откри резултата за Берое. Пет минути по- късно трибуните отново изригнаха. Спас Делев направи проби от дясно и центрира в малкият пеналт, където Иса с глава от 10 метра се разписа за 2:0. Тоталния натиск на Берое продължи и през следващите минути и съвсем заслужено Берое вкара 3-ти гол. В 27-ата минута сърбинът Милесавлчев центира в пеналта където дебнеше Спас Делев и той с глава вкара третия гол. В 29-ата минута Берое можеше да стигне до четвърто попадение. След центриране на Делев Георги Божилов от малкият пеналт разтресе страничната греда на Локомотив. В 37-ата минута Делев направи още един пропуск след като беше изваден на стрелкова позиция, но от 15 метра стреля край вратата. В последните минути на първата част пловдивчани създадоха две ситуации в 40-ата минута Крум Стоянов навлезе опасно в наказателното поле на Берое, но Венци Василев го посрещна и изчисти топката в корнер. След неговото изпълнение Мартин Райнов стреля с глава, но не точно към старозагорската врата. След почивката Локомотив намали на 3:1 в 53 – та минута чрез Камбуров.Гостите стигнаха до 3:2 след дузпа реализирана от Камбуров заради нарушение срещу Марчев в 73 – та минута. В края на мача Берое вкара още два гола. В 87 – та минута Станислав Костов вкара за 4:2 отблизо след подаване на Том. В 90 – та минута Милисавлевич с красив удар фиксира крайния резултат – 5:2. Иса направи пробив към наказателното поле между защитниците Тунчев и Иванов и стреля, но вратарят изби топката, която попадна в Милисавлевич, който от 14 метра по диагонала вдигна за пети път на крака феновете на Берое.