Берое вкара пет гола на грузинци за едно полувреме

Берое води с 5:0 на грузинският Саповнела (Терджола) след първите 45 минути в последната си контрола от лагера в турския курорт Алания.
Противникът на старозагорци е във Висшата лига на Грузия и заема 14-то място в класирането от 16 отбора. До 10 – та минута Берое поведе с 2:0. В 3 – та минута Спас Делев центрира в наказателното поле където Стивън Петков засече с глава топката в мрежата за 1:0. В 10 – та минута Елиаш да Силва извежда по отличен начин Спас Делев, който завършва атаката на „беройци“, както подобава – с техничен удар, за да удвои преднината. Бразилецът Елиаш реализира третия гол от дузпа в 15 – та минута. В 22 -та минута Спас Делев е изведен от дълбочина и остава сам срещу вратаря на Саповнела, за да реализира без особени затруднения за 4:0.
Защитникът Веселин Пенев в 40 – та вкара петото попадение за тима от Стара Загора, след като овладява топката гърди напредва няколко метра, за да се разпише от непосредствена близост.