Берое се забавлява срещу грузинци, вкара им шест гола

Берое разгроми със 6:0 грузинският Саповнела (Терджола) в последната си контрола от лагера в турския курорт Алания.
Противникът на старозагорци е във Висшата лига на Грузия и заема 14-то място в класирането от 16 отбора.

Берое започна със следния състав – 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 8. Георги Сърмов, 73. Стивън Петков, 21. Елиаш, 11. Неманя Милисавлевич, 77. Спас Делев

До 10 – та минута Берое поведе с 2:0. В 3 – та минута Спас Делев центрира в наказателното поле където Стивън Петков засече с глава топката в мрежата за 1:0. В 10 – та минута Елиаш да Силва извежда по отличен начин Спас Делев, който завършва атаката на „беройци“, както подобава – с техничен удар, за да удвои преднината. Бразилецът Елиаш реализира третия гол от дузпа в 15 – та минута. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение срещу Игор Джоман в наказателното поле. В 22 -та минута Спас Делев е изведен от дълбочина и остава сам срещу вратаря на Саповнела, за да реализира без особени затруднения за 4:0.
Защитникът Веселин Пенев в 40 – та вкара петото попадение за тима от Стара Загора, след като овладява топката гърди напредва няколко метра, за да се разпише от непосредствена близост.

Берое започва втората част със следния състав: 22. Благой Макенджиев 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров, 16. Кирил Личев, 13. Емин Ахмед – 14. Георги Божилов, 70. Том – 9. Станислав Костов, 7. Георги Андонов, 17. Бенджамин Морел – 10. Исмаил Иса.

В 57 – та минута Бенджамин Морел от пряк свободен удар от близо 30 метра обстрелва грузинската врата,но ударът му е отразен от вратаря. В 62 – та минута Емин Ахмед центрира в наказателното поле отдясно, където Исмаил Иса се извисява над всички и с глава се разписа за 6:0. В 64 – та минута каращият проби румънец Александру Някша се появи на терена заменяйки Личев. В 68 – та минута Попошвили засича с глава центрирана в наказателното поле топка, но Макенджиев улови топката без проблеми. До края на мача беройци имаха превъзходство, но не успяха да отбележат още попадения в грузинската врата.