Берое разпердушини Монтана при дебюта на Пламен Липенски

Берое изигра силен мач и би с 3:1 при гостуването си Монтана в среща от 28 – я кръг на А група. Старозагорският тим след смяната на Петър Хубчев се предсатвиха силно на негостоприемния за тях стадион Огоста и заслужено спечелиха трите точки. Тимът беше воден за първи път от Пламен Липенски.
В 9 – та минута Спас Делев отправи първия удар към вратата на Монтана, а вратарят Ивайло Василев не успя да улови, след като топката отскочи коварно от терена, но късметът го покри, тъй като нямаше кой да засече топката.
Пет минути по – късно сърбинът Неманя Милисавлевич се опита да изненада вратаря на домакините с удар от наказателното поле, но Василев улови топката. Берое продължи да контролира събитията на терена и в 18 – та минута създаде още една възможност за откриване на резултата. След поредна добра атака на Берое Елиаш стреля по земя фронтално срещу вратата, но топката мина на метър в страни от целта. Натискът на Берое се увенча с успех в 26-та минута, когато старозагорският тим откри резултата. Берое получи правото да изпълни фаул и след центрирането на Спас Делев в опита си да изчисти топката Иван Коконов я вкара в мрежата си за 0:1. В 45 – та минута домакините стигнаха до първата си ситуация. След центриране на Георгиев топката беше посрещната от Атаносов, но ударът му от 15 метра беше спасен от Макенджиев.
След почивката мачът започна равностойно без сериозни опасни пред двете врати. Халфът на Берое Игор Джоман ще пропусне следващите два мача на отбора си (срещу Локо Пд за първенството и срещу ЦСКА , ревашна за купата) заради получения девети жълт картон заради нарушение пред наказателното си поле. Но домакините от Монтана не успяха да се възползват от добрата възможност и ударът на Генчев рекишира в стената и излезев корнер след който не произлезе нищо интересно. В 57 – та минута Емин Ахмед отпарви опасе удар към вратата на домакините. В 60 – та минута Берое справедливо претендира за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Асен Георгиев, който падайки на терена, закачи топката с ръка. Реферът реши да не отсъжда дузпа.
Берое продължи да мачка противника си и вкара набързо още два гола. Току що влезлият Станислав Костов се разписа в 73-та минута. Бразилецът Елиаш изведе прекрасно Исмаил Иса, той от своя страна комбинира много добре с влезлия преди минути Станислав Костов, който прати топката в мрежата с точен диагонален удар в близкия ъгъл. В 75 – та минута Берое реализира третото си попадение в мача. Неманя Милисавлевич центрира отдясно и нападатеят Исмаилл Иса засече отблизо за 3:0.
В последната минута Джоман беше изгонен заради втори жълт картон , след като забави изпълнението на един фаул. В продължението домакините вкараха почетното си попадение чрез Иван Минчев, който с удар от воле от наказателното поле се разписа във вратата на Берое.