Берое подаде жалба срещу съдийската бригада за мача срещу Ботев

Ръководството на Берое подаде жалба срещу съдийската бригада на дербито на Тракия срещу Ботев Пловдив (1:1) от 24-ия кръг на А група.
Главен съдия на срещата бе Вихрен Манев, асистент съдии бяха Димитър Димитров и Даниел Ников, а допълнителни съдии бяха Георги Давидов и Стоян Денев.
Ботев Пловдив поведе в 32-та минута след гол на Грегъри Нелсън, който след мача си призна, че е играл с ръка при овладяването на топката.
Страничният съдият Димитър Димитров вдигна две меко казано спорни засади, като при първата маркирана от него спря атака, след която последва гол от страна на Спас Делев в 21-та минута. В 82-та минута футболистите на Берое имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Радослав Терзиев в наказателното поле на Ботев след удара на Том.