„Берое“ 2002 се доближи до финала

Отборът на „Берое“ 2002 победи като гост „Асеновец“ 2002 (Асеновград) с 0:1 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на БФС. Момчетата на Атанас Димитров заслужиха своя успех, а единственото попадение бе дело на Никола Маринов в 50-та минута.

През първото полувреме играта бе равностойна, като и двата тима играха открит футбол. Съперниците създадоха няколко положения пред двете врати, но намесите на двамата вратари или неточности в завършващия удар запазиха нулевия резултат.

През втората част беройци определено бяха по-активни и търсеха успеха. Единственото попадение падна в 50-та минута, когато Христо Христов бе намерен с дълго подаване, овладя и намери непокрития в пеналта Никола Маринов, който вкара топката в мрежата – 0:1. До края на мача, изнервени от негативния развой, домакините заиграха доста грубо, но беройци запазиха самообладание и контролираха събитията. До края те не позволиха сериозна опасност пред своята врата и победиха заслужено. По този начин „Берое“ 2002 се доближи максимално до финала в турнира.

В другия полуфинал спорят „Левски“ (София) и „Лудогорец“ (Разград). Реваншът между „Берое“ 2002 и „Асеновец“ 2002 е на 28 април от 17 ч. на Спортна база „Берое“.