Баскетболният Берое спечели бронза в турнира за купата на България

Отборът на Берое спечели първото си отличие през този сезон. В спора за бронзовите медали на турнира за Купата на България Берое се наложи с 71:59 над Балкан (Ботевград).

Началото на двубоя не предвещаваше подобен развой. Берое започна със сериозен пасив след серия от пропуски при стрелбата, особено от далечно разстояние. Това позволи на домакините от Балкан да поведат с 10 точки при 14:4. Авансът им се запази до края на първите 10 минути завършили с успеха 23:13 в полза на Балкан.

Още в началото на втората четвърт на терена се появи Пламен Алексиев, последван от Остин Барнс, Еврик Гари и Тихомир Желев. Четиримата внесоха необходимия импулс в играта на старозагорци и тимът записа серия от 23:0, преди домакините да отбележат кош. Така резултатът бе обърнат в полза на Берое и почивката дойде при резултат 41:29 в полза на „зелено-белите“.

След паузата Алексиев и Желев продължиха да тормозят съперника и в началото на третата част разликата набъбна до 20 точки при 53:33. Домакините успяха да намалят пасива си до 15 точки в края на тази част, но играчите и щаба на Берое не допуснаха обрат и затвориха двубоя при 71:59 в своя полза.