Баскетболният Берое разгроми Ямбол минавайки 100 точки

Отборът на Берое разгроми с 105:76 Ямбол за 14 – та си победа в Националната баскетболна лига.
Успехът над Ямбол бе трети за Берое в трите мача между двата тима този сезон.
Двубоят не започна много добре за домакините, които отстъпиха в първата част с 24:25, но това бе врменно. На полуврмето Берое се оттегли с аванс от 11 точки – 56:45.
На няколко пъти пък в тази част публиката, която въпреки почивния ден осигури сериозна подкрепа за Берое, бе вдигната на крака от атрактивните изпълнения на Велислав Гълъбов и Николай Николов.
След паузата Берое продължи да увеличава аванса си и 3 минути преди края на третата част резултата бе 75:54. В последната четвърт единствената интрига бе ще успее ли тимът на домакините да премине границата от 100 точки за втори път този сезон. Тя обаче получи своя отговор още в средата на частта след кош на Остин Барнс. Най-резултатен бе Остин Барнс с 21 точки. Още петима играчи на Берое завършиха с двуцифрен точков актив – Тихомир Желев, Аштън Муур, Александър Тодорович, Николай Николов и Станислав Ваклинов.

В следващия кръг Берое гостува на Лукойл Академик. Двубоят е на 12 март в Правец.