Баскетболният Берое продължи победния си ход и срещу Левски

Отборът на Берое постигна нов успех във Виваком националната баскетболна лига. Старозагорци се наложиха с 82:71 над Левски в среща от 25-я кръг на редовния сезон.

Това бе общо 11-та победа на „зелено-белите“ у дома и 19-та в шампионата. Само срещу Левски баскетболистите на Берое имат четири победи – три в първенството и една в Балканската лига.

С успеха старозагорци се приближиха с още една крачка към запазването на третото си място в редовния сезон. За да си го гарантират „зелено-белите“ трябва да спечелят още една победа в оставащите два мача от редовния сезон.

Победата срещу Левски обаче не дойде никак лесно. В първата част двата тима бяха близо един до друг в резултата като на няколко пъти гостите успяха и да изравнят. В края на частта Левски дори поведе с точка -23:24.

Нервите взеха връх в средата на втората част когато най-напред домакините оспориха остро съдийско решение да не бъде зачетен кош на Еврик Гари. Последва остра реакция и от пейката на Левски като реферите дори предупредиха Мануел Марков и асистента му Димитър Ангелов, че при последваща реакция ще им бъде отсъдено техническо нарушение.

От ситуацията обаче се възползваха домакините, които успяха да се откъснат напред в резултата – 38:33. На полувремето авансът на „зелено-белите“ водеха с 41:37.

Напрежението продължи да си казва думата и в третата част. Малко след средата й Евгени Хаджирусев получи техническо нарушение заради нарушение срещу Пламен Алексиев. Две минути преди края Левски отново изравни при 54:54. С две успешни стрелби от тройката Берое си върна аванса и затвори частта при 62:58.

В последната част гонитбата в точките продължи почти до средата й. Нервите на играчите на Берое обаче се оказаха по-здрави и три минути преди края авансът им стана двуцифрен – 77:66. След това старозагорци доиграха спокойно двубоя и продължиха победната си серия през третата част на първенството. „Зелено-белите“ нямат загуба от старта й на 27 февруари и са записали седем поредни победи.