Баскетболният Берое продължава победния си ход в НБЛ

Отборът на Берое продължи силната си серия в редовния сезон на Виваком националната баскетболна лига!В среща от 26-я кръг на шампионата старозагорци се наложиха с 91:84 над Академик Бултекс 99!Двубоят се игра в откритата в края на миналата година зала в Перущица, вместо в Пловдив, където обичайно играе двубоите си Академик.

Успехът е под №20 за Берое в тазгодишното първенство и осми пореден. За последно „зелено-белите“ паднаха в началото на февруари когато отстъпиха на Рилски спортист в Самоков.

Успехът в Перущица обаче дойде трудно. В първата част Берое спечели само с една точка – 22:21. Във втората четвърт домакините се активизираха и показаха, че успехът им срещу Рилски спортист в предишния кръг не е бил случаен. Академик спечели с 22:19 и си осигури аванс от две точки – 43:41.

Берое обаче обърна резултата още в първите минути след почивката. Силни изяви на Тихомир Желев и Аштън Муур осигуриха серия от 8:2 на Берое и резултат от 49:45 в полза на старозагорци. В края на частта домакините на два пъти успяха да се доближат на точка, но Берое не позволи нов обрат.

В последната четвърта част баскетболистите на Академик Бултекс 99 опитаха всичко възможно, за да се противопоставят на старозагорци, но без резултат.

Добрата новина за треньорския щаб на Берое освен успеха бе завръщането в игра на Тенчо Тенчев и Тихомир Желев. Двамата пропуснаха последните срещи на тима заради различни травми.

Извън игра заради здравословни проблеми продължава да е Остин Барнс. Американецът има проблеми в коляното, въпреки че взе участие в предишния двубой на Берое. Заради контузията той бе оставен да почива и дори не попадна в групата за двубоя в Перущица.

В последния кръг на редовния сезон Берое гостува на Рилски спортист. Двубоят е почти без значение, тъй като старозагорци няма как да загубят третото си място.

Шансовете за второто място пък са минимални след като Балкан спечели в този кръг срещу Левски. За да разменят местата си двата тима Берое трябва да победи в Самоков, а Балкан да загуби в Перущица