Баскетболният Берое приключи участието си в Балканската лига

Отборът на Берое приключи с участието си в Балканската лига. При дебюта си в надпреварата и на европейска сцена изобщо старозагорци достигнаха до полуфиналите и отпаднаха след второ поражение от миналогодишния шампион Сигал (Прищина) със 75:94.

Двубоят в Прищина премина изцяло под диктовката на домакините, които не позволиха на „зелено-белите“ нито за момент да поведат в резултата или дори да доближат своя съперник. На полувремето авансът на Сигал бе 19 точки – 48:29.

След почивката баскетболистите на Сигал не намалиха оборотите. Въпреки това след две равенства в третата и четвъртата част играчите на Берое успяха да се предпазят от по-тежко поражение.

Така след две победи в серията тимът от Прищина ще защитава титлата си от миналия сезон. Съперник в спора за трофея ще им бъде тимът на Морнар, който вчера преодоля 15 точки пасив срещу Кожув и достигна до последните срещи в турнира.
В двубоя срещу Сигал в игра се завърна Тенчо Тенчев, който бе извън терена от 27 февруари заради контузия в стъпалото.

Равносметката на Берое в дебютното му участие в Балканската лига е 16 изиграни мача, шест победи, включително срещу финалиста Морнар и 10 поражения.