Баскетболният Берое изравни серията в плейофите срещу Спартак (Плевен)

Берое спечели втория мач от четвъртфиналната плейофна серия срещу Спартак (Плевен). Старозагорци се наложиха с 81:74 и изравниха серията на 1-1 победи след като изненадващо тимът на Александър Дяковски спечели в сряда в Стара Загора!Така спорът между двата тима ще бъде решен в трети мач, който ще се играе в понеделник в 19,00 часа в зала ДЗУ!

Двубоят в Плевен започна с близо 15 минути закъснение след като съдийската тройка не успя да пристигне навреме. В първата част двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството като най-напред Спартак поведе при 10:6 и 12:8. Последва обаче силна серия за Берое, която обърна резултата до 14:12 за старозагорци. До края на първите 10 минути „зелено-белите“ не изпуснаха инициативата и авансът им стигна четири точки – 17:21!

С началото на втората четвърт Спартак записа серия от 7:0 и успя не само да изравни, но и да поведе в резултата. След направените смени и поисканото от Любо Минчев прекъсване играчите на Берое първо изравниха резултата, а след това се откъснаха напред с шест точки – 30:36 три минути преди почивката. Домакините обаче успяха да намалят това изоставане и на полувремето разликата бе само две точки в полза на Берое- 42:40!

Играта на нерви продължи и в първите минути на третата четвърт. Последователно двата тима си размениха водачеството като първо начело излязоха играчите на Спартак, след това старозагорци. Водени от силните изяви на Еврик Гари и Александър Тодорович обаче играчите на Берое успяха да си осигурят аванс от пет точки в средата на тази четвърт – 53:48!Успешни стрелби на Самуел Франсис и Димитър Маринчешки обаче набързо го заличиха до само точка. „Зелено-белите“ обаче записаха силни минути, което доведе и до най-големият аванс в тяхна полза – 59:52 минута и половина преди края на тази част.

В последната четвърта част домакините отново започнаха силно, но серията им бързо бе прекратена от баскетболистите на Берое. В средата на частта старозагорци поведоха с девет точки и двубоят изглеждаше решен. Играчите на Спартак обаче не се предадоха и дори успяха да поведат със 73:72!В този момент старозагорци останаха и без Остин Барнс, който напусна за пет лични нарушения. Същото обаче се случи и с лидера на Спартак (Плевен) Димитър Маринчешки. „Зелено-белите“ пък не позволиха втора изненада и спечелиха срещата.

Най-резултатни за Берое бяха Александър Тодорович с 23 точки и Еврик Гари с 20 . За Спартак (Плевен) Димитър Маринчешки завърши с 25 точки, Урош Величкович добави 17.