Баскетболистите на Берое победиха Башкими (Призрен)

Отборът на Берое записа втора поредна победа в топ 8 на Балканската лига. В третата си среща от група С старозагорци се наложиха с 90:80 над Башкими (Призрен).

С успеха Берое се доближи с още една крачка до полуфиналите на надпреварата. Следващата седмица тимът е домакин на Морнар (Бар). Преди това обаче на зелено-белите предстои гостуване в Ботевград в среща от първенството на НБЛ. Двубоят е на 27 февруари, събота.

Берое започна по-нервно първата част и три минути преди края й изоставаше със седем точки. На финала й обаче разликата бе стопена до две – 21:23. Още с първия кош на втората четвърт обаче резултатът бе изравнен, а след пробив на Тенчо Тенчев домакините излязоха и напред в резултата.

Предимството на Берое се запази до средата на тази част когато гостите изравниха за 35:35. Великолепна комбинация между Желев и Ваклинов, завършила със забивка на Ваклинов вдигна публиката в залата на крака. Импулсът от феновете се пренесе и върху играчите на „зелено-белите“, които на полувремето имаха аванс от четири точки 47:43.

След почивката двата тима продължиха гонитбата в резултата и в играта. По-често обаче авансът бе на страната на домакините, които преди финалните 10 минути водеха с 66:63. В последната част обаче на терена имаше един отбор – този на домакините. Три минути преди края старозагорци поведоха с 11 точки при 83:72 и след това само доиграха двубоя.

Преди мача пред публиката в залата бе показана и купата, получена от тима за третото му място в турнира за Купата на България.