Баскетболистите на Берое отново биха Балкан в Ботевград

Отборът на Берое записа втора поредна победа над Балкан (Ботевград). Седмица след като спечелиха малкия финал в турнира за Купата на България, старозагорските баскетболисти се наложиха с 80:72 и в двубоя от Виваком Националната баскетболна лига.

Най-резултатен за „зелено-белите“ бе Александър Тодорович с 18 точки. Още трима играчи на Берое завършиха с двуцифрен актив – Еврик Гари с 16, Тихомир Желев и Аштън Муур с по 13 точки.

За разлика от двубоя преди седмица, срещата играна тази вечер в зала „Арена Ботевград“ бе оспорвана до самия край. Двата тима често си разменяха лидерството като през първата част никой от тях не успя да вземе аванс по-голям от пет точки.

След почивката Берое започна по-мобилизирано и отново поведе с пет точки при 39:44. Минута и половина преди края старозагорци записаха и най-голямата си преднина – седем точки при 48:55. В началото на четвъртата част пък след серия от 8:2 от страна на „зелено-белите“ разликата стана 9 точки – 64:55.

Домакините обаче не се предадоха и водени от Марко Бъркич и Душан Цветкович изравниха за 64:64 точно в средата на тази последна част. Последва нова силна серия за финалиста от миналия сезон и резултатът претърпя нов обрат за 70:64 в полза на домакините. Последва второ поредно изравняване за тази част, този път от Берое при 70:70. След това напред в резултата излязоха отново старозагорските баскетболисти, които повече не изпустнаха инициативата и спечелиха 13-та си победа през този сезон.