Басектболният турнир в Стара Загора ще е вече с международно участие

В края на тази седмица за пета поредна година Стара Загора ще събере на едно място някои от най-добрите родни баскетболни отбори. Станалият вече традиционен турнир „Наградата на Стара Загора”, който се провежда в навечерието на празника на града – 5 октомври, се организира от баскетболен клуб Берое и община Стара Загора.

През тази година в турнира ще има и международно участие. Поканата на домакините прие Карпош Соколи от Скопие, който е сред водещите отбори в Македония. Останалите участници са шампионът Лукойл Академик, носителят на Купата на България Черно море и домакините от Берое.

Първият двубой е в петък от 17,00 часа и изправя един срещу друг Лукойл Академик и Черно море. Двубоят е повторение на финала в турнира за Купата на България от последния сезон. Тогава победител стана тимът на Черно море.

Същият ден от 19,15 часа домакините от Берое се изправят срещу македонския Соколи.

Победителите от двата двубоя се срещат във финала на турнира в събота от 19,15 ч. Преди това загубилите ще спорят за 3-4 място като началният час на двубоя е 17,00 ч. Всички срещи ще се играят в общинската спортна зала „Стара Загора”

„Въпреки че има приятелски характер турнирът ще бъде генерална репетиция за всички отбори преди началото на сезона. Опитът ни показва, че се получават динамични и оспорвани мачове. Отборите които ще участват имат сериозни амбиции за новия сезон и това е причината те да бъдат поканени.

След като имаме желание да вдигнем летвата е редно да се срещаме със силни отбори в подготовката. Хубаво е да се види кой до къде е достигнал защото остават само две седмици до шампионата. Независимо от изхода на срещите в предсезонната подготовка най-важно е да се играе успешно в първенството и Балканската лига”, заявиха от ръководството на Берое.