Берое победи Дунав с 2:0 на стадиона под Аязмото

Берое победи Дунав с 2:0 при домакинството си в мач от 4 кръг на efbet Лига. „Берое“ започна по-добре срещата и Педро Еуженио откри резултата в 14-та минута, а Иван Минчев удвои в 31-та. „Зелените“ продължиха да контролират събитията на терена и не позволиха на гостите да застрашат аванса. Домакините изиграха силен двубой и заслужиха напълно успеха си.

Още в 4-та минута Педро центрира в пеналта след добра атака за Бероеу, но Зоран Йосипович не успя да отправи добър удар с глава.

След още четири минути „зелените“ създадоха първото много сериозно положение за гол. Бридждидо овладя дълъг пас и изведе Цветков зад отбраната с отличен пас. халфът стреля, но Макенджиев прояви рефлекс и спаси.

В 10-та минута Щерев изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

Четири минути по-късно „Берое“ излезе напред в резултата. Охене пусна чудесен извеждащ пас зад гърба на отбраната. Педро достигна топката в пеналта, финтира бранител и я прати в мрежата с премерен удар – 1:0.

В 19-та минута Селеменев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър от гредата.

Шест минути след това Василев центрира отлично от фланга, а Йосипович засече с глава в наказателното поле. Вратарят обаче спаси.

Минута по-късно Бриджидо проби по фланга, навлезе в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но Макенджиев улови.

След 30 минути игра Минчев намери Бриджидо на границата на наказателното поле, а португалецът стреля от въздуха. Топката обаче мина на метър от гредата.

Минута след това след отлична атака за „зелените“ Желев намери Цветков в наказателното поле. Той продължи за Минчев, а халфът прати кълбото в мрежата с отличен удар в горния десен ъгъл – 2:0.
В 35-та минута Щерев бе изведе зад гърба на отбраната и стреля в движение, останал сам срещу Перниш. Стражът обаче се намеси чудесно и изби топката.

Седем минути след това Лазаров стреля от дъгата, но право в ръцете на Перниш, който нямаше проблем да улови.
В началото на второто полувреме Берое продължи да бъде по-активния отбор на терена.

Отличен рейд на Бриджидо в 55-та минута завърши със страхотен извеждащ пас към Йосипович. Нападателят излезе на стрелкова позиция и шутира силно, но Макенджиев изби в корнер.

Последваха три поредни корнера за „зелените“. При второто изпълнение на Минчев топката бе насочена към непокрития Бандаловски, но в последния момент бранител изчисти.

В 62-та минута Ахмедов се озова на стрелквоа позиция и шутира по диагонала, но Перниш се намеси страхотно.
Десет минути след това Педро получи топката пред накзателното поле, финтира бранител, навлезе и стреля, но защитник блокира в корнер.