Берое завърши 1:1 срещу поляци в последната си контрола в Турция

Берое завърши 1:1 срещу полския Заглембе (Любин) в последната си контрола от лагера в Белек. Съперникът откри резултата в 14-та минута чрез Тужински, а Леони изравни за „зелените“ след почивката.

Първата възможност бе за Берое в 10-та минута, когато Камбуров стреля от малък ъгъл, но вратарят улови.

Четири минути по-късно Заглембе излезе напред в резултата. Топката бе центрирана в пеналта на старозагорци от Старжински след атака по десния фланг и Тужински реализира с удар от близка дистанция.

В следващите минути Берое организира няколко добри атаки, завършили с центрирания, но без сериозна опасност.

В 29-та минута удар на Камбуров от дистанция намери рамките на вратата, но стражът на съперника улови.

Две минути след това Мартин Райнов копна за Алфредо в пеналта, който веднага шутира, но над вратата.

В 49-та минута Заглембе организира добра атака по фланга, но Ерол Алкан се изяви с решаваща намеса пред Тужински.

Четири минути след това Василев получи дълъг пас и центрира, но топката тупна върху гредата и бе избита от противников състезател.

В 58-та минута Василев намери Еуженио, който стреля с диагонален удар, но защитник изби с глава пред голлинията.

Две минути по-късно Иван Минчев изпълни отличен пряк свободен удар, но вратарят на Заглембе се отличи със страхотна намеса.

В 61-та минута Ерол Алкан засече центрирана топката, но тя излезе в аут.

Две минути след това отново след хубав пробив на Ерол Алкан Берое стигна до опасност. Алфредо намери Мешка, а той центрира за Алкан. Холандецът стреля от въздуха, но полски играч изби топката с глава.

Поляците  организираха опасна контратака в 73-та минута, при която Тужински бе изведен на стрелкова позиция, но Перниш се намеси чудесно и изби в корнер.

В 80-та минута Милен Желев изведе прекрасно Педро Еуженио зад гърба на отбраната, но вратарят на съперника успя да избие удара на португалеца в корнер.

Педро изпълни ъгловия удар, а топката достигна до Матеус Леони, който изравни от непосредствена близост – 1:1.

В 82-та минута Шиш навлезе в наказателното поле, останал сам срешу Иван Гошев, но стреля над вратата.

Утре играчите на Алекснадър Томаш имат възстановително занимание, а в петък отборът се завръща в България.

Берое: Душан Перниш (81‘ Иван Гошев) – Иван Бандаловски (81‘ Стоян Иванов), Ерол Алкан (83‘ Георги Маджаров), Никита Баранов (83‘ Надим Ангелов), Александър Василев (64‘ Матеус Леони) – Мартин Райнов (58‘ Милен Желев), Александър Цветков, Иван Минчев (83‘ Никола Маринов) – Алфредо Мартинс, Мартин Камбуров (57‘ Педро Еуженио), Мешка (71‘ Рубен Бригидо).