Баскетболният Берое победи при госутването си Академик

Берое победи при гостуването си Академик Бултекс в Пловдив с 85:64 в дербито на предпоследния кръг на редовния сезон на НБЛ.

Двубоят започна равностойно и след като на няколко пъти двата тима си размениха водачеството първата част завърши наравно 20:20.

В средата на втората част обаче Берое успя да се откъсне напред в резултата с 5 точки при 28:23. Домакините успяха да изравнят при 33:33 близо две минути преди края, но след серия от пропуснати фаулове и добра игра на Берое, старозагорци се оттеглиха с 4 точки аванс на почивката – 37:33.

След почивката Берое изигра много силна трета част, с която на практика си осигури и победата. Още в средата й разликата в полза на „зелено-белите“ стана двуцифрена, а в края й бе 13 точки-61:48.

В четвъртата част картината не се промени и Берое доигра спокойно срещата, записвайки своята победа номер 15 в редовния сезон.

Лошата новина за треньорския щаб на Берое обаче е контузията на Тихомир Желев.Гардът получи почивка заради болки в адуктора.