18 – годишният пилот Иван Влъчков спечели Писта Стара Загора

Иван Влъчков с Хонда Сивик Спечели състезанието в серия тунинг на Писта Стара Загора.Това е трета победа за 18-годишния пилот този сезон след спечелването в Хасково и Русе.
Влъчков бе сам на пистата, завършвайки 12 обиколки за 19:18.870 мин.Втори в старозагорското състезание завърши Стефан Панчугов (Казанлък Моторспорт, Хонда
Сивик) – на 18 сек. от Влъчков, а трети е Красен Василев (ЕФКО Рейсинг Тим, Рено Клио).
Гвоздеят на програмата в Стара Загора, както и във всяко друго пистово състезание, бе ездата на
„максималистите“.

Третият  състезателен старт обаче бе прекъсван на два пъти – веднъж за 19 мин., след като
Александър Кръстев (Вромос, Мицубиши Лансър Ево 9) се завъртя, а след това последователно
се удари два пъти в предпазните мантинели още на първия десен завой.
5 обиколки, след като състезанието бе подновено с летящ старт ,каралият страхотно агресивно, но и много разумно в първата част от надпреварата,Илия Царски , се оказа в дясната мантинела на спускането
след първия завой. Това става на десетина метра от място, на което приключи Кръстев, след като вървящият след панагюреца Маршавелов подпира Мицубишито на Царски. По-късно, след
като изслуша и двамата пилоти, съдийското ръководство на писта Стара Загора определи станалото като „състезателен инцидент“.
Първи на финала бе Пламен Камбуров (Автотранс, Мицубиши Лансър Ево 9) – 14:05.29 мин, следван на 0.86 сек от Константин Маршавелов (КА2 Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 10).