10 от Порто изхвърлиха Ювентус от Шампионската лига

„Бианконерите“ спечелиха с 3-2 след продължения у дома, но заради повечето си голове на чужд терен Порто продължава към 1/4 финалите след 4-4 в общия резултат.

Двубоят в Торино ще се запомни с това, че гостите играха над един час с човек по-малко заради изгонването на Мехди Тареми в 54-та минута. Въпреки това, „драконите“ се добраха до продължения, където голът на Серджо Оливейра в 115-та минута се оказа ключът към успеха.

Иначе срещата започна повече от прекрасно за възпитаниците на Серджо Консейсао, които поведоха в 19-та минута чрез Оливейра, който беше точен от дузпа.

Скоро след почивката обаче Кристиано Роналдо получи дълъг пас и след като овладя топката я остави на Федерико Киеза, който с мощен удар изравни резултата.

Впоследствие дойде и изгонването на Тареми, което помогна на Юве да стигне до пълния обрат в 60-та минута, а точен отново беше Киеза след подаване на Куадрадо.

Самият колумбиец пък разтресе гредата на гостите малко преди края на редовното време, запазвайки резултата 2-1 в полза на „Старата госпожа“ и доведе мача до продължения.

В тях португалците се посъбудиха и в 115-та минута попариха Ювентус. Серджо Оливейра стреля по земя от пряк свободен удар, а стената на „бианконерите“ подскочи, оставяйки топката да премине под краката им и да влезе във врата на Войчех Шчесни за 2-2.

Драмата обаче беше пълна, тъй като в ответната атака Адриен Рабио вкара след ъглов удар, правейки 4-4 в общия резултат.

До края обаче Юве не стигна до нов гол и за втора поредна година трябваше да преглътне разочарованието от това да отпадне още на 1/8 финалите в Шампионската Лига.