Шампионски титли за Марк Славов и Тихомир Иванов на шампионата по лека атлетика

Две шампионски титли спечилиха състезателите на Берое Стара Загора на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София.
Марк Славов спечели титлата в дисциплината хвърляне на копие след като постигна резултат от 73,38 метра.
Той изпревари втория в класирането Георги Георгиев от АК Георги Дъков с близо 14 метра.
Тихомир Иванов, който за пръви път се състезава за Берое стана шампион в скока на височина.
26 – годишният скачач спечели златото с резултат 220 см, и изпревари с цели 20 см. Милко Гемеджиев от Хеброс-Харманли които завърши втори.
СКЛА Берое спечели пет медала от първенството за мъж3 и жени по лека атлетика – 2 златни , 2 сребърни и едно бронозово отличие.
Сребро при мъжете извоюва Велин Коваленко на 400 метра вчера, а в скока на височина Елеонора Драгиева се окичи със сребърен медал. А Девора Аврамова извоюва бронзово отличие в дисциплината 5000 метра.