Четири златни медала спечелиха българските боксьори

Българските боксьори спечелиха 4 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала от 68-ото издание на международния боксов турнир „Странджа“, който завърши днес в зала „София“.

За титлите се пребориха Тинко Банабаков (на стимката в категория 49 килограма, Даниел Асенов (52 кг.) и Петър Белберов (+91 кг.) при мъжете и Станимира Петрова (54 кг.) при жените.

Габриела Димитрова (51 кг.), Деница Елисеева (60 кг.), Айрин Исметов (64 кг.), Арман Хакобян (75 кг.) и Кристиян Димитров (91 кг.) останаха втори в своите категории, а след загубите си на полуфиналите трети са Златислава Чуканова (51 кг.), Джоана Нуамеруе (64 кг.) и Стефан Иванов (56 кг ).

Това е пореден успех за българския бокс, който класира най-много състезатели на финалите от общо 32 участващи страни от всички континенти на планетата.