Челси се доближи до полуфиналите в Шампионска лига

Домакин бе португалският тим, а срещата се игра на терена на „Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля, където ще се проведе и реваншът след седмица поради ограниченията, наложени заради пандемията от COVID-19.

Двата тима не показаха най-добрата си игра, но това е без значение за лондончани, които постигнаха целта си по-спокойно очакват реванша.

Челси откри резултата в 32-ата минута чрез Мейсън Маунт, който стана и най-младият голмайстор за „сините“ от Лондон в най-тирулувания европейски клубенб турнир.

Порто имаше възможността да възстанови паритета в мача след добри положения в 43-ата и 51-ата минута, но елементарна грешка на бранителя на „драконите“ Хесус Корона в 85-ата минута позволи на Бен Чилуел необезпокояван да се устреми към наказателното поле и след финт на вратаря да отбележи за 2:0 в полза на Челси.