ЦСКА с исторически успех срещу Реал Мадрид

ЦСКА Москва записа исторически успех над европейския и световен клубен шампион Реал Мадрид. „Армейците“ победиха с 1:0 в мач от втория кръг на група „G“ в Шампионската лига. Единственото попадение в срещата вкара Никола Влашич още във 2-ата минута.

Срещата започна лошо за Реал Мадрид, след като Тони Кроос сбърка при изнасянето на топката и тя попада в Никола Влашич. Хърватският халф стреля в близкия ъгъл на вратата пазена от Кейлор Навас и стадион „Лужники“ изригна.

До края на полувремето Каземиро прати топката в гредата, а Карим Бензема пропиля също отлично положение, за да изравни резултата.

След почивката Реал Мадрид отново натисна своя противник. В 58-ата минута в игра влезе Лука Модрич. Въпреки това футболистите на Хулен Лопетеги трудно достигаха до чисти положения пред Игор Акинфеев.

В 89-ата минута Мариано Диас стреля с глава, но топката отново се отби в гредата и гол отново нямаше. В самия край се стигна до разбъркване пред вратата на руснаците, като Рафаел Варан не намери целта с глава. Акинфеев започна да подскача бурно срещу действията на бранителя, което му донесе два бързи жълти картона и респективно червен.

Така Реал Мадрид прекъсна серията си от 29 поредни мача в Шампионската лига, в които се е разписвал поне веднъж.

В другата среща от групата Рома разгроми с 5:0 Виктория Пилзен. Титуляр в състава на чешкия шампион бе бившия играч на Левски Роман Прохазка. Хеттрик за римските вълци отбеляза Един Джеко, а по един гол добавиха Юндер и Джъстин Клуйверт.