ЦСКА излъга Берое на стадиона под Аязмото

ЦСКА-София се доближи само на точка от лидера в Първа лига Лудогорец, след като в последна среща от 34-тия кръг се наложи с 1:0 над Берое като гост.

По този начин „червените“ събраха 72 точки и два кръга преди края имат много добри шансове да спечелят титлата.

Единствения гол за столичния тим реализира Тиаго Родригеш, който бе точен в 16-ата минута. И двата отбора имаха по няколко добри възможности за отбелязване на гол, но двамата вратари Душан Перниш и Витаутас Черниаускас се отличиха със серия от спасявания.

Първата добра възможност за гол в мача се откри пред Педро Еуженио, чийто удар обаче бе спасен от Черниаскас. Гостите отговориха с изстрел на Евандро в деветата минута, но този път Перниш спаси ефектно.

Така се стигна до 16-ата минута, в която Тиаго бе точен с плътен удар от границата на наказателното поле след пас на Жоржиньо.

Последва натиск на Берое, но домакините така и не успяха да застрашат сериозно съперника си.

През второто полувреме Берое притисна противника си в неговата половина и създаде няколко добри голови възможности,  но нападателите на домакините не намираха пътя към целта.

В 69 – та минута Пет минути след това Педро Еуженио стреля от пряк свободен удар, но Черниаускас изби. Минчев овладя и предостави за Василев, който също шутира, но нова намеса на вратаря предотврати попадение.

В 75-та минута Минчев също отправи удар от дистанция, но не затрудни Черниаускас.

Две минути след това отново Минчев шутира след пас на Педро, но топката мина над вратата.

В 78-та минута Педро проби и стреля, но не намери рамките на вратата.

Седем минути след това Камбуров отправи много опасен удар, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

В 90-та минута стражът на гостите спаси поредния опасен удар, този път отправен от Василев.

Ситуацията даде импулс на домакините, но добре подредената отбрана на „червените“ не допусна фатална грешка.

Загубата сложи край на серията на Берое от четири мача без загуба и заралии остават четвърти в класирането с 54 точки.