Цветана Пиронкова на четвъртфинал в Нотингам

Цветана Пиронкова продължава с успешното си представяне на сезона на трева. Българката преодоля втория кръг на турнира в Нотингам, след като се наложи над Куруми Нара (Япония) с 6:3, 6:2. Мачът продължи час и 17 минути.

В първия сет Пиронкова позволи първа да бъде пробита, но веднага след това и тя спечели подаването на съперничката си, за да изравни за 2:2. В шестия гейм Цвети проби още веднъж Куруми Нара за 4:2 и до края на частта удържа преднината си.

29-годишната пловдивчанка поведе с 4:0 във втория сет след два пробива, което ѝ бе достатъчно да спечели двубоя.

На четвъртфиналите в Нотингам Пиронкова ще се изправи срещу №6 в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) или Су-Вей Сие (Тайван). За достигането на тази фаза на турнира Цвети си осигури 60 точки за световната ранглиста, където падна до 126-ото място.