Турчин спечели петото издание на Маратон Стара Загора

Омер Алканоглу от Турция спечели петото издание на Маратон Стара Загора. Надпреварата се проведе днес в Стара Загора. 29-годишният турски състезател пробяга дистанцията от 42,195 км за 2.23.52 часа. Негови подгласници станаха мароканецът Йосеф Сбаий и Богдан Семенович от Украйна. При жените победителка в класическата дистанция стана Наталия Семнович от Украйна,. Втора остана сънародничката ѝ Кристина Бохомяхокова, а трета се класира българката Христина Козарева. Общо 59 бяха участниците в класическата дистанция на Маратон Стара Загора 2020. Сред тях имаше състезатели от България, Кения, Мароко, Великобритания и др. Общият брой участници надхвърли 600 души като освен на 42,195 м те се състезаваха още на полумаратон от 21 км и на 10,5 км. В полумаратона при мъжете призовата тройка окупираха българските атлети. Най-бърз беше Мирослав Спасов (1.12.12), следван от Стоян Владков и Григор Караиванов. Първо място в полумаратона при жените спечели българката Милица Мирчева (1.21), следвана от Маринела Нинева. Бронзът завоюва Мария Радко от Украйна. Участие в състезанието на тази дистанция взеха общинските съветници Георги Георгиев и Явор Гънчев.
В надпреварата на 10,5 км се включи най-добрият млад спортист на Стара Загора за 2019 Даниел Ладжев. Победител в състезанието стана българинът Християн Стоянов с резултат 33.41 минути, петдесет секунди след него финишира Сава Тодоров, трети се нареди Иван Попов от клуба по лека атлетика „Берое“. При жените победата също беше на българка – Лиляна Георгиева, която пробяга разстоянието за 38.02 минути, следвана от миналогодишната победителка – Оливера Йефтич от Сърбия, която беше само четири секунди по-бавна, третото място беше за старозагорката Девора Аврамова, също състезател на старозагорския клуб.