Трудно начало за Григор на турнира в Синсинати

Григор Димитров преодоля втория кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Синсинати (САЩ) с награден фонд от 5.669 милиона долара. Най-добрият български тенисист, който спечели титлата през миналата година, победи трудно със 7:6(5), 7:5 Миша Зверев за 101 минути.

Поставеният под номер пет в схемата Димитров поведе в резултата след тайбрек в първия сет. Хасковлията се възползва от втората си възможност и спечели със 7:5 точки. Преди това българинът и германецът размениха по един пробив.

[ad id=“225664″]

В 11-ия гейм на втората част Григор Димитров спечели подаването на своя съперник, след което сервира успешно за спечелване на двубоя. 30-годишният Зверев, който заема 44-о място в световната ранглиста, има четири поражения в четири мача срещу Димитров.

Следващият противник на българския тенисист в Синсинати е петкратният финалист Новак Джокович. Поставеният под номер десет 31-годишен сърбин, който е бивш лидер в класацията на ATP, победи Адриан Манарино (Франция) след обрат с 4:6, 6:2, 6:1.

[ad id=“263680″]

13-кратният шампион в турнирите от Големия шлем Джокович води с 8:1 победи в мачовете срещу Григор Димитров.