Трета загуба у дома за волейболистките на Берое

„Берое“ загуби от „Левски“ 1:3 (30:28, 22:25, 20:25, 25:27) двубоя от шестия кръг на волейболното първенство при жените в зала Иван Вазов в Стара Загора.

Над 30 минути продължи напрегнатата първа част на двубоя. Двата отбора започнаха играта напълно равностойно, като битката се водеше за всяка точка, а при кратко изоставане жените на „Берое“ съумяваха да стопяват разликата в точките, стигайки често до изравняване. След 22-та точка момичетата на Страхил Балов започнаха да водят, на свой ред взеха преднината и след 24 –та точка имаха своята златна възможност да спечелят. Левскарките обаче стопиха разликата, а битката продължи до 30:28, като напрежението определено си каза думата и двата отбора допуснаха доста елементарни грешки. Домакините обаче успяха да удържат преднината си и взеха гейма.

Втората част предложи доста емоции в залата, като борбата за точките направи мача още по-зрелищен и интересен за многобройната публика по трибуните на зала „Иван Вазов“. Възпитаничките на Балов  показаха надмощие и взеха играта в свои ръце, като диктуваха темпото почти през цялото време. Гостенките обаче съумяха да стопят наваксването и с голяма доза късмет спечелиха гейма при 22:25.

Сините успяха да се наложат с 20:25 в третата част, като отборите стояха отново напълно равностойно в играта.

Четвъртата част предложи много адреналин и инфарктни минути след като състезателките на  „Берое“ успяха да изравнят и поведат след 15-та точка на гейма. До последно и домакини и гости спореха точка за точка до победното за „Левски“ 25:27.

В мача срещу „Левски“ днес „Берое“ игра без две от титулярките си – Нора Богданова и Йоана Николова, които са с контузии.

В следващия 7-ми кръг „Берое“ гостува на „Раковски“ в Димитровград на 1 декември. Мачът е последен преди пролетния полусезон.