Треньорът на БК „Берое“ Любо Минчев: Победата беше задължителна

Берое спечели убедително домакинството си над Теодо(Тиват) с 99:77. Успехът бе втори за старозагорци от Група „Е“ на Балканската лига. Беройци си върнаха на тима от Черна гора за допусната загуба при предишната среща на двата тима преди две седмици. „Зелените“ не оставиха никакво съмнение в надмощието си и дори в хода на двубоя водиха с преднина от цели 37 точки. Леко отпускане в края стопи преднината на домакините, но за повече и дума не можеше да става. След двубоя старши треньорът Любо Минчев изрази задоволството от играта на тима в първата част и разкритикува действията на своите играчи в заключителните минути. Специалистът подчерта, че Берое няма право на повече грешни стъпки в надпреварата.

„Победата беше задължителна. От тук нататък трябва да събираме точки, за да се класираме в следващата фаза. Генерално ще разделя двубоя на две части. Доволен съм от представянето ни в първото полувреме. Играхме добре в нападение и защита. Абсолютно недоволен съм от втората част. Отдавам случилото се след почивката на аванса от 30 точки. Успяхме още в началото да направим сериозна разлика. Не ми харесва обаче как подходихме след почивката. Теодо заигра по-агресивно и успяха да ни извадят от ритъма ни на игра. Тепърва от тук нататък можем да стартираме нормален тренировъчен процес. Доволен съм от дебюта на новото попълнение“, коментира Минчев.