Титаничен финал в Мелбърн! Джокович срещу Надал

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович е само на победа от седма титла от Откритото първенство на Австралия, след като в полуфиналите разгроми французина Лука Пюи с 6:0, 6:2, 6:2.

Срещата на „Род Лейвър Арина“ продължи едва час и 25 минути и се превърна в истински рецитал на сърбина, който не даде абсолютно никакви шансове на 24-годишния си съперник.
Джокович бе безгрешен в първия сет и го затвори след само 23 минути игра. Във втората част Пуюи все пак успя да спечели две от подаванията си, но все още бе твърде далеч от нивото на Джокович.

Загубеният втори сет окончателно прекърши съпротивата на Пуюи и в третия Джокович отново доминираше тотално, давайки само два гейма на съперника си.

Във финала в неделя Джокович ще играе с испанеца Рафаел Надал, който в четвъртък победи също в три сета гръка Стефанос Циципас. Мачът между Джокович и Надал е повторение на финала на турнира през 2012 година.