Страхотен гол на Камбуров донесе трите точки на „Берое“

„Берое“ победи „Ботев“ (Враца) като гост с 2:1 в първия си официален мач за 2021 г. Мартин Камбуров откри резултата след точно изпълнена дузпа в 13-та минута и се разписа за 247-ми път в елита. Мартин Николов обаче изравни само шест минути по-късно. Двата тима имаха още положения до края на срещата, но нов гол не падна до последната минута, когато Камбуров се разписа отново с феноменален гол за 2:1.
„Ботев“ започна по-добре срещата на тежкия терен във Враца и създаде няколко опасни положения.

Домакините имаха възможност да открият още в първата минута, когато след пробив на Атанасов топката бе центрирана в пеналта на „Берое“, но ударът на Николов от въздуха бе твърде неточен.

В следващата минута отново се стигна до опасност пред Ганев. Генов бе изведен зад отбраната и намери непокрития Атанасов. Ударът му обаче срещна тялото на Хасани пред голлинията.
В 7-та минута Христовски получи топката на стрелкова позиция, но не намери добре кълбото и да нанесе силен удар. Генов овладя и стреля, но топката мина над вратата.

Ганев спаси удар на Атанасов от наказателното поле, след пробив на Николов.

В 11-та минута Фуртадо центритра за Еривалдо, който овладя на гърди и стреля, но топката мина над вратата.

„Берое“ получи право да изпълни дузпа в 12-та минута, след като Макоута стреля, топката рикошира в ръката на играч от домакините, а Камбуров бе препънат в наказателното поле.

Голмайсторът застана зад топката и я прати в мрежата с удар по земя – 0:1. Това бе попадение номер 49 за Камбуров с екипа на „Берое“.
Домакините обаче изравниха резултата в 19-та минута. Топката бе центрирана в наказателното поле, където след рикошет се озова в краката на Николов. Той прати кълбото под гредата и отбеляза за 1:1.

Четири минути след подновяването Атанасов от домакините изведе Генов в наказателното поле на чиста позиция, но Ганев изби удара в корнер.

В 56-та минута Еривалдо изпълни корнер, топката достигна до Цветков, който му я върна с центриране. Португалецът стреля от въздуха, но Костов спаси.

В 66-та минута Фуртадо проби и центрира, а топката достигна до Василев, който стреля, но неточно.

Минута след това след корнер Бабунски стреля със задна ножица, топката срещна гредата и попадна в Генов, който я прати в мрежата, но реферът маркира засада.

В следващите минути двата тима предложиха много борба и имаха своите ситуации от статични положения, но двамата вратари не се намесиха.

Пет минути преди края Макоута овладя в пеналта и намери Камбуров, който стреля, но бранител на домакините изби от голлинията.

В последната минута на мача Василев центрира в наказателното поле, където Камбуров овладя и прати топката в мрежата с феноменален гол със задна ножица – 1:2.

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 18. Илиас Хасани, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (к) (71′- 73. Иван Минчев), 10. Гаюс Макоута, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 20. Стив Фуртадо, 8. Карлос Охене, 29. Еривалдо (60′- 9. Кукула), 91. Мартин Камбуров; неизползвани резерви: 12. Душан Перниш, 7. Димо Бакалов, 17. Ибрахима Конте, 21. Кийлън Лебон, 27. Крум Стоянов; старши треньор: Димитър Димитров