Старозагорски шахматисти спечелиха 7 медала на турнир в Нова Загора

На 1 октомври 2016 г. в просторното фоайе на новата спортна зала в центъра на Нова Загора се игра открит турнир по шахмат в 7 кръга при контрола 10 минути за партия. Организаторите от Община Нова Загора и шахматна школа „Загорец“ бяха осигурили отлични условия. Включиха се 61 състезатели, сред които преобладаваха децата – общо 45. Победител в генералното класиране стана майсторът на спорта Янко Панайотов, изпреварил по Бухолц ФИДЕ майстора Димитър Карапчански и Ростислав Петков.

1. За старозагорските шахматисти Нова Загора бе началото на есенния сезон. Децата от Траяна се представиха отлично със 7 завоювани медала в различните възрастови групи: в групата до 8 години Никол Калчева е първа сред момичетата, а Радмил Георгиев е трети при момчетата (след Николай Желев от ШК Бургас 64 и Божидар Тилев от ШК Марица Изток, Раднево). При 10-годишните доминирахме с четирима състезатели на  първите 4 места с по 4 точки. Допълнителният показател Бухолц определи медалистите – злато за Никола Кирилов, сребро за Николай Радулов, бронз за Крум-Петър Кисьов и четвърти Божидар Кочев. При 12-годишните отново в челото бяха 4 деца с равен брой точки (4), като Бухолцът отреди злато за радневеца Емил Тилев и след него се наредиха трима състезатели от Траяна: Никола Нешев сребро, Радослав Михайлов бронз и четвърти Симеон Банев.