Спорна дузпа ни спаси срещу Черна гора

България започна с равенство 1:1 срещу Черна гора евроквалификациите за UEFA EURO 2020. В по-голямата си част мачът бе равностоен, но черногорците могат да съжаляват много повече за пропуснатата възможност да започнат с победа, тъй като направиха по-сериозните пропуски. Стефан Мугоша изведе Черна гора напред в резултата в 50-та минута. България стигна до изравнителния гол след изключително спорно съдийско решение. Френският арбитър Руди Буке свири дузпа за България в 81-та минута, въпреки че нарушението срещу Станислав Костов бе извършено извън наказателното поле на Черна гора. Наказателният удар бе реализиран от Тодор Неделев в 82-та минута. В добавеното време на срещата двата отбора пропуснаха по едно много чисто голово положение и пропиляха заключителните си шансове да стигнат до крайния успех в двубоя.