Спартак (Плевен) изненада Берое и прати плейофа в трети мач

Берое загуби втората си плейофна среща с минималното 93:92 от отбора на Спартак Плевен. След тази си победа плевненчани изравниха серията- 1:1 и всичко ще бъде решено на 2 май (вторник) от 18,30 в Спортна Зала „ДЗУ“.

Спартак записа силно начало през първата част, след като отбеляза цели 7 тройки за една четвърт. „Зелено-белите“ сбъркаха на много пъти в атака, което донесе на домакините аванс от 10 точки след изиграни 10 минути игра.(33:23)

Играчите на Любо Минчев се стегнаха преди почивката, отбелязвайки 11 точки и допускайки само една такава в рамките на две минути. След 120 секунди игра резултатът бе изравнен(34:34). След това мачът беше завързан и така двата отбора се оттеглиха на почивката при равен резултат-54:54

Беройци започнаха колебливо третата част и след 3 минути игра Любомир Минчев бе принуден да вземе едноминутно прекъсване. След таймаута „зелено-белите отбелязаха 5 бързи точки, но след това допуснаха грешки, което покачи аванса на Спартак на 12 точки(75:63). Спиране на тока прекъсна мача за около 10 минути, след което Берое записа силен край на третата част, която приключи при само 4 точки аванс за домакините- 79:75.

С пропуски и на двата отбора започна последната четвърт. Берое допусна много грешки в атака, които бяха наказани от играчите на Спартак и 5 минути преди края на срещата треньорът на „зелено-белите“ взе таймаут. Силни минути след това за неговите играчи, които смалиха разликата на плевненчани на само 5 точки. Минута преди края на срещата резултатът бе само точка в полза на Спартак Плевен. В крайна сметка до обрат не се стигна- 93:92 в полза на домакините.

За домакините най-полезен бе Маринчешки със своя дабъл-дабъл(23 точки и 10 борби). Дабъл-дабъл записа и Аарън Джоунс, който завърши с 23 точки и 20 борби. Брандис Райли-Рос добави 19 точки.