Сестри Стоеви спечелиха престижния турнир по бадминтон в Глазгоу

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титла на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Българките, които са номер 1 в основната схема, победиха на финала третите поставени Емили Лефел и Ане Тран (Франция) с 21:16, 21:9 за 32 минути.

Сестрите нямаха никакви проблеми в мача. След 13:13 в първия гейм те направиха серия от 8:3, а във втората част взеха аванс от 11:5 и след 21:9 затвориха срещата.

Това е четвърти пореден финал за Габриела Стоева и Стефани Стоева от началото на октомври. Те спечелиха титлата в Алмере (Холандия), загубиха на финал в Париж и триуфмираха на турнири в Саарбрюкен (Германия) и Глазгоу (Шотландия).